20. Altın Koza Film Festivali Güncesi – 2

20. Altın Koza Film Festivali Güncesi – 2

Share Button

Festivalin 4. Günü de izleyicilerin yoğun ilgisiyle geçti. Ulusal uzun metraj yarışma filmlerinden Aslı Özge’nin yazıp yönettiği, seçkin bir yaşam süren evli bir çiftin yaşantılarındaki sorunları anlatan “Hayat Boyu” filmi gösterildi. Film, 63. Berlin Film Festivali’nin Panaroma Special bölümünde ilk kez izleyici ile buluşmuştu.

Yarışma film gösterimlerin devamında Alphan Eşeli’nin yönettiği “Eve Dönüş Sarıkamış 1915” filmi gösterildi. Filmde, mübadele döneminde bir grup insanın yaşadıkları anlatılıyor. Filmin başrollerinde, Uğur Polat, Nergis Öztürk ve Serdar Orçin yer alıyor.

Seyirci ile buluşan diğer film de Uğur Yücel’in yazıp yönettiği “Soğuk” filmi oldu. Film, Kars’ın soğuk kış şartları eşliğinde bir grup insanın yaşamlarından kesitler sunuluyor ve Kars’ın çetrefilli kışı ve insanların yaşamlarındaki zorluklar bağdaştırılıyor.

Festivalin 5. Gününde yarışma filmlerinin son galaları gerçekleşecek fakat filmlerin gösterimleri devam edecek. Semir Aslanyürek’in “Lal”, Mustafa Kemal Uzun’un “Çanakkale Yolun Sonu”, Atıl İnanç’ın “Daire” ve Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun “Gözümün Nuru” filmleri gösterilecek.

Güncellenmiş yıldız tablosu:

Jin: (*****)

Hadi Baba Gene Yap: (**)

Köksüz: (****)

Yarım Kalan Mucize: (*)

Yozgat Blues: (*****)

Hayat Boyu: (***)

Eve Dönüş Sarıkamış 1915: (**)

Soğuk: (*)

Not: Filmleri izledikçe bir önceki yazıda hazırlamış olduğum yıldız tablosunda verilen notlar da değişiklik gösterdi.

twitter.com/demetozturk

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir