Hakkımızda

Popüler sinemayı birinci planda görmeyen bir mantaliteyle yola çıkan cinerituel.com ekibi olarak okuyucularımıza klasik ve kült filmlere dair eleştiriler, auteur sinema ve akımlar için özel dosyalar, keşfedilmek üzere sinema tarihinden ve gölgede kalmış filmlerden seçtiğimiz öneriler ile fark yaratmayı amaçlamaktayız. Elbette bu misyonun yanında vizyona dair beğeni ve kritiklerimizi sunmayı ve özünde sinema bulunan gelişmeleri duyurmayı da ihmal etmeyeceğiz.

Ayrıca Cineritüel yazarı olmak veya konuk yazar sıfatıyla yazılarınızı sitemizde paylaşmak isterseniz aşağıdaki açıklamaları dikkate alarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cineritüel’in benimsediği yazı biçimi eleştirel makale ve kuramsal yazıdır. Vizyon filmlerine ilişkin yazılarda tanıtım yazısına müsamaha gösterilebilir; ancak bunun sınırı editörler tarafından site misyonu göz önünde bulundurularak çizilir.

Yazılar eleştiri dozu yüksek ve tabusuz olabilir; fakat kişilerin aidiyet kurduğu hiçbir olguya karşı hakaret, aşağılama ve nefret söylemi içeremez. Cineritüel ismi ve misyonu hiçbir şekilde yazarlar tarafından bireysel çıkarlara alet edilemez; yayımlanan yazılar, yazarların kişisel görüş ve düşüncelerini içerdiğinden Cineritüel’in tutumu olarak yansıtılamaz.

Cineritüel’de yayımlanan eleştiri ve makalelerin yayından kaldırılması talep edilemez. Cineritüel sitesinde yazısı yayımlanmış olan herkes (her ne sebeple olursa olsun) bir ayrılma sonucunda sitede yazmış olduğu yazıların sitede kalacağını kabul etmiş sayılır.

Cineritüel’de yayımlanmış eleştiri ve makaleler, internet linki ile kaynak belirtmek suretiyle kısmen alıntılanabilir.