Ücretsiz Senaryolar! 2017 Oscar Ödüllerinde Yarışan ‘Hail, Caesar!’ ve Daha Fazlası (Genel Liste)

Ücretsiz Senaryolar! 2017 Oscar Ödüllerinde Yarışan ‘Hail, Caesar!’ ve Daha Fazlası (Genel Liste)

Share Button

IndieWire sitesinde yer alan habere göre, bazı filmlerin senaryolarına ulaşmak oldukça kolay. Liste yer alan filmlerden bazıları şunlar: “The Girl on the Train (Trendeki Kız)”, “Captain Fantastic (Kaptan Fantastik)” ve “The Secret Life of Pets (Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı)”.

Geçen yıl IndieWire 2016 Oscar Yarışmacılarından “Carol”, “Spotlight” ve “Room”un da aralarında bulunduğu filmlerin senaryolarını, ücretsiz indirilmesi için paylaştı. Şimdi, elimizde göz gezdirebileceğiniz, yazarın filmi nasıl öngördüğünü okuyabileceğiniz ve sonra yönetmenin bunu ekranda nasıl yorumladığını görebileceğiniz filmlerin senaryoları var. Hollywood film senaryolarının aslında nasıl gözüktüklerini görmenin yanı sıra, bu senaryolar, yazar olmak isteyenlerin kendi hikâyeleri için fikir almaları açısından oldukça faydalı.

Senaryoların arasında bu yılın listesinde yer alan Matt Ross tarafından yazılan, Viggo Mortensen’in oynadığı “Captain Fantastic”, Erin Cressida Wilson tarafından kaleme alınan “The Girl on the Train” ve Joel-Ethan Coen tarafından yazılan “Hail, Caesar” var.

Ödül sezonu boyunca listeyi güncelleyeceğini dile getiren IndieWire, daha fazla ücretsiz senaryo için listenin kontrol edilmesini tavsiye ediyor.

Senaryoları görüntülemek ve indirmek için aşağıdaki linklere tıklayın. Ve lütfen bu senaryoların sadece eğitim amaçlı olduğunu unutmayın.

  1. Sean Ellis and Anthony Frewin tarafından senaryosu yazılan; “Anthropoid,” (courtesy of Bleecker Street)
  2. Helen Fielding, Dan Mazer, ve Emma Thompson tarafından senaryosu yazılan “Bridget Jones’s Baby,” (courtesy of Bleecker Street)
  3. Matt Ross tarafından senaryosu yazılan “Captain Fantastic,” (courtesy of Bleecker Street)
  4. David Hare tarafından yazılan “Denial,” (courtesy of Bleecker Street)
  5. Guy Hibbert  tarafından senaryosu yazılan“Eye in the Sky,” (courtesy of Bleecker Street)
  6. Erin Cressida Wilson tarafından yazılan “The Girl on the Train,” (courtesy of Universal Pictures)
  7. Joel ve Ethan Coen tarafından senaryosu yazılan “Hail, Caesar!,” (courtesy of Universal Pictures)
  8. Nia Vardalos tarafından yazılan “My Big Fat Greek Wedding 2,” (courtesy of Universal Pictures)
  9. Cinco Paul, Ken Daurio, ve Ian Lynch tarafından senaryosu yazılan “The Secret Life of Pets,” (courtesy of Universal Pictures)
Kaynak: IndieWire
Çeviri ve Düzenleme: Seda Saygılı
, , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir