Yılın merakla beklenen bilim kurgu filmi “Arrival” bu hafta sinemalarda!

Yılın merakla beklenen bilim kurgu filmi “Arrival” bu hafta sinemalarda!

Share Button

Incendies, Prisoners, Enemy, Sicario gibi ses getiren filmlerin yönetmeni Denis Villeneuve’nin son filmi Arrival (Geliş) 11 Kasım 2016’da vizyona girecek.

Başrollerinde Amy Adams, Jeremy Renner, Michael Stuhlbarg ile Forest Whitaker’ın yer aldığı yılın en çok beklenen bilim kurgu filmi Arrival; Toronto, Venedik ve ülkemizde FilmEkimi kapsamında seyirci karşısına çıktı. İzleyenlerden oldukça iyi yorumlar alan film seyircinin merakını da arttırıyor.

Hikâye Hakkında

Gizemli uzay gemileri dünyanın farklı bölgelerine iniş yaparlar. Amaçlarının ne olduğu bilinmeyen uzaylılarla iletişim kurmanın yolları aranmaya başlar. Uzaylılarla iletişim kurması için bir dilbilimcisi olan Dr. Louise Banks ve bir fizikçi olan Ian Donnelly hükümet tarafından göreve çağrılır. Uzaylıların barışçıl mı yoksa istilacı mı olduğu çözülmeye çalışılacaktır.

DENIS VILLENEUVE (Yönetmen)

Sinemaseverler tarafından Incendies (İçimdeki Yangın) filmi ile keşfedilen Denis Villeneuve, şu ana kadar yapmış olduğu altı uzun metraj filmi ve kısa filmleri ile adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmıştır. Özellikle 2013 yılında Prisoners ve Enemy adlı iki filme imza atmış ve ünlü oyuncularla çalışma fırsatı yakalamıştır. Son filmi Sicario büyük ses getiren yapımlar arasında yerini almıştır.

AMY ADAMS (Dr. Louise Banks)

Amy Adams, beş kez Oscar’a aday gösterilmiştir. İki kez Altın Küre ödülünü kazanmıştır. En önemli rolünü Oscar’a aday olduğu Junebug filminde üstlenmiştir. Junebug filmi ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Bağımsız Ruh Ödülleri ve Broadcast Film Critics Association Awards kazanmış, Satellite ve Screen Actors Guild ile Oscar’a aday gösterilmiştir. Ayrıca Sundance Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü kazanmıştır. Adams, Enchanted filminde En İyi Kadın Oyuncu – Müzikal/Komedi dalında Altın Küre’ye aday gösterildi. Batman v Superman filmi ile hatırladığımız Amy Adams, Arrival ve Nocturnal Animals filmleriyle hafızalarımızı tazeleyecek.

JEREMY RENNER (Ian Donnelly)

Jeremy Renner, iki kez Oscar’a aday gösterilmiştir. Dahmer, Neo Ned, S.W.A.T. ve 28 Hafta Sonra filmlerinde rol almıştır. Ölümcül Tuzak filmindeki performansı ile En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’ne aday gösterilmiştir. The Town filmindeki rolü ile de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü adaylığı kazanmıştır. Bu başarıları ile dünya çapında büyük hasılat yapan filmlerden Mission: Impossible – Ghost Protocol ve The Avengers kadrosunda yerini almıştır.

arrival-poster

, , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir