Kısaların En İyileri Belli Oldu!

Kısaların En İyileri Belli Oldu!

Share Button

14-21 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenen ve dünyanın çeşitli ülkelerinden programa aldığı 174 kısa film ile büyük beğeni toplayan 28. Uluslarası İstanbul Kısa Film Festivali’nin “Ulusal Yarışma Ödül Töreni” yönetmenlerin ve seçkin bir izleyici topluluğunun katılımı ile gerçekleştirildi. Bu yılın seçici kurulu; Armağan Lale, (Yapımcı) Ayhan Ergürsel (Kurgu Yönetmeni), Gizem Erdem (Oyuncu), Kaan Karsan (Sinema Yazarı) ve Nihan Belgin’den (Yönetmen) oluştu.

Yapılan değerlendirme sonucu, ödül dağılımı şöyle gerçekleşti:

* EN İYİ KURMACA FİLM ÖDÜLÜ
“RODİ” Yönetmen: Emre Sert ve Gözde Yetişkin

* KURMACA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
“ASFALT” Yönetmen: Süleyman Demirel

* EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ
“VEFA” Yönetmen: Baran Vardar

* EN İYİ CANLANDIRMA FİLM ÖDÜLÜ
“TAVŞAN KANI” Yönetmen: Yağmur Altan

Simge Pınar ve Erkan Zeki Ar’ın müzik dinletisinden sonra ödül törenine geçildi.

Yarışmacıların Başarı Plaketleri, törende hazır bulunan seçici kurul üyeleri yanı sıra, yönetmen Biket İlhan ve sinema yazarı Cüneyt Cebenoyan tarafından sahiplerine takdim edildi.

Yönetmenliğini Alman Matthias Kobmehl’in yaptığı “Sweeper’s Pride” (Çöpçünün Gururu) filminin gösterimi ile son bulan gecede, festival yöneticisi Hilmi Etikan, bütün zorluklara karşın festivali yaşatmak için çaba harcayacaklarını, giderek ağırlaşan ekonomik engelleri, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sanata değer veren insanların destekleri ile aşmaya çalışacaklarını belirti. Bağımsız film festivallerinin var olabilmesinin çok önemli olduğunun altını çizdi.

, , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir