Hollywood’dan Bir Osmanlı Hikâyesi: The Ottoman Lieutenant’dan İlk Görüntüler

Hollywood’dan Bir Osmanlı Hikâyesi: The Ottoman Lieutenant’dan İlk Görüntüler

Share Button

Türk ve ABD’li yapımcıların (Y Production ve Eastern Sunrise Films) gerçekleştirdikleri büyük ölçekli Hollywood prodüksiyonu olan film, ABD ve dünya perdelerinde yerini almaya hazır. Paladin’in ABD’de dağıtımını üstlendiği The Ottoman Lieutenant Amerikan filmi olarak Oscar adaylığı için görücüye çıkacak.

Filmin konusu Birinci Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu’da, Van’da geçiyor. Amerikalı bir hemşirenin (Hera Hilmar ­– Da Vinci’nin Şeytanları) gözünden anlatılan filmin diğer başrollerinde, Oscar ödüllü Ben Kingsley, Kara Şahin Düştü ve Pearl Harbor filmlerindeki performansıyla hafızlara kazınan Josh Hartnett, yakın dönemin popüler dizisi Game of Thrones’ta Daario Naharis karakteriyle tanıdığımız Michiel Huisman var.

Filmin oyuncu kadrosunda Türkiye’den oyuncuların yer aldığı filmde, Halil Bey rolünde Haluk Bilginer ve Melih Paşa rolünde ilk defa bir Hollywood filminde rol alan Selçuk Yöntem’i izleyeceğiz.

Filmin çekimleri, Avrupa’nın en büyük platolarından biri olan Prag – Barrandov Stüdyoları’nda ve Türkiye’nin çeşitli illerinde yapıldı. 650 kişilik bir teknik kadro ve bin kişinin üzerinde figüran ekibi görev aldı. Film, Aralık ayında ABD’de limitli bir gösterim sonrasında ve 2017’nin ilk çeyreğinde ABD başta olmak üzere tüm dünyada vizyona girecek.

, , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir