“Ghost In The Shell” Filminin Çekimleri Yeni Zelanda’da Başladı

“Ghost In The Shell” Filminin Çekimleri Yeni Zelanda’da Başladı

Share Button

Paramount Pictures ve DreamWorks Pictures, Scarlett Johansson’ın başrol aldığı, yönetmenliğini Rupert Sanders’ın yaptığı “Ghost in The Shell” filminin yapımına başlandığını duyurdu. Filmin çekimleri Wellington, Yeni Zelanda’da yapılıyor. Filmin Amerika’da 31 Mart 2017’de vizyona girmesi planlanıyor.

Dünyaca ünlü bilim kurgu eseri “Ghost in The Shell”, 9. birlik özel görev gücünün başında yer alan, özel operasyonlardan sorumlu benzersiz insan-saybörg hibritin hikayesini konu alıyor. Kendisini en tehlikeli suçluları durdurmaya adamış olan 9. birlik, tek amacı Hanka Robotic’in siber teknolojideki girişimlerini yok etmek olan bir düşmanla karşı karşıyadır.

Ünlü Kodansha Comics manga dizisinden esinlenilen filmin yazarı ve illüstratörü Masamune Shirow. Yapımcıları Avi Arad, Ari Arad ve Steven Paul. Sorumlu yapımcılar, Japon “Ghost in The Shell” filminin ve TV dizisinin yapımcısı Production I.G.’nin sahipleri Michael Costigan Tetsu Fujimura, Mitsuhisa Ishikawa ile Jeffrey Silver.

Yapımcılar Avi Arad, Ari Arad, Michael Costigan ve Jeffrey Silver şunları söyledi: “Ghost in the Shell’i Wellington’da çektiğimiz için çok mutluyuz. Şehirde çok sayıda son teknoloji yapım tesisi ile bilim kurgu filmi için ideal bir mekan oluşturan zengin bir kent manzarası var. Filmde çalışan Yeni Zelanda ekibi birinci sınıf. Sör Richard Taylor ve Weta Workshop ekibiyle çalışmak her açıdan ilham verici. Yeni Zelanda halkı bu hikayeyi ve sevilen karakterlerini tüm dünyadan izleyicilere ulaştırmak konusunda bize çok yardımcı oldular. Misafirperverlikleri için minnettarız.”

“Ghost in The Shell”in oyuncu kadrosunda Beat Takeshi Kitano Daisuke Aramaki rolüyle, Juliette Binoche Dr. Ouelet rolüyle, Michael Pitt Kuze rolüyle, Pilou Asbæk Batou rolüyle ve Kaori Momoi yer almaktadır. 9. bölge üyelerini Chin Han, Danusia Samal, Lasarus Ratuere, Yutaka Izumihara ve Tuwanda Manyimo oynuyor.

Filmin yapım ekibinde görüntü yönetmeni Jess Hall, editör Neil Smith, yapım tasarımcı Jan Roelfs ve kostüm tasarımcılar Kurt Swanson ile Bart Mueller bulunmaktadır.

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir