Derya Alabora İle Popüler Kültürün Geçmişine Uzanan Sımsıcak Bir Güldürü: “Efsane Kadın”!

Derya Alabora İle Popüler Kültürün Geçmişine Uzanan Sımsıcak Bir Güldürü: “Efsane Kadın”!

Share Button

Dün akşam prömiyerini yapan Derya Alabora’nın tek kişilik gösterisi “Efsane Kadın” seyircinin beğenisini topladı. Oyunculuğuyla olduğu kadar sesiyle de büyüleyici bir performans sergileyen Alabora ile popüler kültürümüzde keyifli bir yolculuğa çıkmaya hazır olun.  Ezop Sahne prodüksiyonu olan tek kişilik bu komedi seyirciyi popüler kültürümüzün geçmişine uzanan bir yolculuğa çıkarıyor. Alabora’nın, Sezen Aksu’dan Güvenç Dağüstün’e, Murathan Mungan’dan Yıldırım Türker’e birçok ismin şarkılarını da seslendirdiği oyun, 80’li ve 90’lı yıllarda efsane olmuş bir sahne ve sinema yıldızının öyküsünü anlatıyor.

80’li ve 90’lı yılların “Kızıl Bomba” olarak tanınan sahne ve sinema yıldızı Efsane Pars, kaldığı otel odasında vurulmuş hâlde bulunur. İntihar mı etmiştir yoksa biricik köpeği Fondip’i de alarak kaçan genç sevgilisi tarafından vurulmuş mudur? Ülkenin bütün sabah programları Efsane ile çalkalanır. Onlar Efsane’yi kendi bildikleri gibi tartışırken seyirciler her şeyini; erkekler, aşk ve şöhret için feda etmiş bir kadının en renkli, en eğlenceli ve en derin hatıralarına doğru bir yolculuğa çıkıyor.

 “Bir kadını gerçekten efsane yapan nedir?” sorusunun izini süren “Efsane Kadın”, küllerinden yeniden doğmuş bir kadının hikâyesiyle seyircinin yüzünde bir tebessüm bırakıyor.

Ali Kemal Güven’in yazdığı, Naz Erayda’nın yönettiği “Efsane Kadın” oyununun dekor ve ışık tasarımı Cem Yılmazer’in imzasını taşıyor. Müzik direktörlüğünü Cumhur Bakışkan’ın yaptığı oyunun yönetmen yardımcıları ise Ezop Sahne’nin kurucuları Hande Selen Canar ve Gizem Ertürk.

Biletler ve bilgi için:
biletix.com
twitter.com/ezopsahne
instagram.com/ezopsahne
facebook.com/ezopsahne

, , , , , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir