Denis Villeneuve’nin Yeni Filmi Dune, Kadrosunda Sürpriz İsimleri Ağırlıyor

Denis Villeneuve’nin Yeni Filmi Dune, Kadrosunda Sürpriz İsimleri Ağırlıyor

Share Button

Arrival (2016), Sicario (2015), Blade Runner 2049 (2016) gibi filmleriyle bilinen Denis Villeneuve, yeni filmi Dune’un kadrosuna David Dastmalchian’ın katılacağını açıkladı. Ant-Man ve Wasp’ta (2018) yer alan Dastmalchian, Dune filminde Piter De Vries karakterini canlandıracak.

Ülkemizde 2020’de vizyona girecek olan ve bir bilim kurgu filmi olan Dune, kadrosunda Call Me By Your Name (2017) ile yıldızı parlayan genç oyuncu Timothée Chalamet’i de ağırlıyor. Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Oscar Isaac, Javier Bardem ise filmin diğer yıldızları. Denis Villeneuve’nin birden fazla Dune filmi çekeceği ise geçtiğimiz yılın söylentileri arasındaydı.

Paul Atreides’in hikayesini anlatan Dune, en kaba tabirle bir galaksi mücadelesi. Farklı feodal ailelerin yönetimini üstlendiği gezegenler arasında bulunan Arrakis, Atreides’in ailesi tarafından yönetilen bir çöl gezegenidir. Ancak değerli bir kaynağın tek sahibi olduğu için tehdit altındadır. Uzun yaşam sağlayan bu değerli kaynağın peşinde olan Harkonen ailesi Arrakis’e tuzak kurunca Paul tarafından bir isyan başlatılır. Evrenin hakimiyetini değiştirecek olaylar da böylece başlamış olur.

, , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir