AMERICAN HONEY 13 Ocak’ta Vizyona Giriyor

AMERICAN HONEY 13 Ocak’ta Vizyona Giriyor

Share Button

”Red Road” ve ”Fish Tank” ile tanınan İngiliz yönetmen Andrea Arnold’un Altın Palmiye için yarıştığı 69. Cannes Film Festivali’nden ”Jüri Ödülü”yle dönen, yılın en çok konuşulan filmlerinden AMERICAN HONEY 13 Ocak’ta vizyona giriyor.

İlk kez gösterildiği 69. Cannes Film Festivali’nden büyük övgüler toplayarak George Miller başkanlığındaki jüriden Jüri Özel Ödülü’nü kucaklayan American Honey, yoksulluk gibi hayat sıkıntılarını geride bırakarak evden kaçan ve ABD’de şehir şehir dolaşarak dergi aboneliği satan bir grubun peşinde uzun yolculuğa katılan Star’ın (Sasha Lane) öyküsüne odaklanıyor. Jack’in (Shia LaBeouf) de yer aldığı bu grupta Star’ı, yaşayacağı aşk ve renkli parti geceleri bekliyor.

Jill Soloway’den American Honey Üzerine

Transparent dizisinin senarist ve yönetmeni, Six Feet Under, How to Make it in America’nın senaristlerinden, Emmy ödüllü yapımcı ve yönetmen Jill Soloway’in American Honey yorumu: ‘’Açlık. Kamerayı görüntülerle doldurmak için ihtiyaç duyulan en önemli şey ve bir yönetmenin ihtiyaç duyduğunu düşündüğüm en mühim şey aynı zamanda. Arzu dolu yönetmenler arıyorum. Devasa bir kalp ile oynamak için ortaya çıkan, satırları yeterince büyük ve geniş çemberler çizen oyuncuların oynamak istediği çevreler… Bunlar Andrea Arnold’da var ve onun sayesinde yönetmen olduğuma eminim.

American Honey ile yeniden sergilenen bu açlığa sahip olmak istedim. Arnold’ın Sasha Lane’i Star’a çevirme şekli içime işledi. Onların özlemleri, duygu arayışları, canlılık için birlikte dans eden insan gruplarının melankolisiyle beraber…’’

american_honey_poster

, , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir