22. Altın Koza’da Yarışacak Kısa Filmler Belli Oldu

22. Altın Koza’da Yarışacak Kısa Filmler Belli Oldu

Share Button

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, 14 – 20 Eylül 2015 tarihinde düzenlenecek 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’nın finalistleri belli oldu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Altın Koza Film Festivali kapsamında düzenlenecek Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’nın finalistlerinin belirlendiğini açıkladı. Başkan Sözlü, festivalin geleneksel bölümlerinden olan yarışmalara kurmaca, deneysel, belgesel ve canlandırma dallarında çok sayıda filmin başvurduğunu belirtti. Finale kalan adaylara başarı dileyen Sözlü, genç sinemacıları ve kısa filmcileri Adana’da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’na büyük ilgi 

Ülkemizdeki güzel sanatlar ile iletişim fakültelerinin sinema – televizyon bölümlerine devam eden öğrencilerin katılabildiği ve filmlerin kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel dallarında değerlendirildiği Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’na bu yıl, ülkemizdeki çeşitli üniversitelerden yaklaşık 150 film başvurdu. Filmlerden 32’si yarışmaya hak kazandı.

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda her dört dalda en iyi film seçilen esere 7.500 TL ödül veriliyor. Eser sahibi öğrenciler festivale konuk edilerek yurtiçi ve yurtdışındaki sektör profesyonelleriyle bir araya geliyor.

22. Adana Altın Koza Film Festivali Öğrenci Filmleri Yarışması Ön Eleme Sonuçları

Kurmaca

TAN AĞRISI / Dokuz Eylül Ün. / Doğuş Algün
CEMALETTİN WAS HERE / İstanbul Ün. / Mert Özel
SUYUN ÖTE YANİ / Akdeniz Ün. / Resul Sakınmaz
KÖRLÜK / Bahçeşehir Ün. / Melih Kundakçıoğlu
KUYU/ İstanbul  Bilgi Ün. / Selman Nacar
RET / Dokuz Eylül Ün. / Demet Sever
OLTA / Selçuk Ün. / Metin Yeler
MADUN / İzmir Ekonomi Ün. / Rohat Türk
AB-I HAYAT / İstanbul Şehir Ün. / Serek Bilici
MUCİZE AYNALAR / Dokuz Eylül Ün. / Metehan Şereflioğlu

Belgesel

AFROTÜRK / Akdeniz Ün. / Betül Usta
GODESBANA / Akdeniz Ün. / Nursena Şimşek
İMECE EVİ / Erciyes Ün. / Yahya Ercan
ALİ DEĞİL ARİ KOMUTANIM / Beykent Ün. / Deniz Özden
DAĞLARIN BEKARLARI / Ege Ün. / Tunca Baran Keven
GÖKKUBBENİN ALTINDA / Şelçuk Ün. / Batuhan Fındıklıoğlu
TABU/ Ege Ün. / Mustafa Yılmaz
910.000 / Yaşar Ün. / Erdem Türkavcı
YALNIZLIK ÇAĞI / Selçuk Ün. / Mehmet Ali Sevimli
BİR İHTİMAL DAHA VAR / Çukurova Ün. / İbrahim Okan Yav

Canlandırma

İMTİYAZ MUHAKEMESİ / Anadolu Ün. / Metin Vatansever
KÖK / Anadolu Ün. / Osman Çubukçu
HABITATSIZ / Yaşar Ün. / Burak Varlık
SON / Anadolu Ün. / Murat Kılıç
BÜYÜK ZERRE / Anadolu Ün. / Bilal Burak
T-ADAM / Anadolu Ün. / Çağatay Dirilgen

Deneysel

PASTEL DÜNYAM / Ankara Ün. / Mert İnan, Cemre Yılmaz
ENKAZ / Akdeniz Ün. / Ezgi Büşra Çınar
MUSLUK / Dokuz Eylül Ün. / Teoman Cüneyt Acar
RENKLERİN DÜŞÜŞÜ / Mimar Sinan Ün. / Karis Deniz Kara
KIRINTI / Ankara Ün. / Mert İnan, Cemre Yılmaz
ŞŞŞŞŞ! / Akdeniz Ün. / Cenk Subaşı

Akdenizli Kısa Filmciler yine Altın Koza’ da buluşacak

Akdenizli kısa filmcilerin buluşma noktası haline gelen geleneksel Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’na bu yıl Kıbrıs, Hırvatistan, Fas, Fransa, Slovenya, Makedonya, Yunanistan, Mısır, İspanya, Türkiye, Portekiz ve İtalya gibi ülkelerden yaklaşık 500 eser başvurdu.

Kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel dallarında toplam 55 filmin yer alacağı yarışmada, her dalda en iyi film seçilen eser, 10.000 TL’lik ödülün sahibi olacak. Yarışmada toplam 40.000 TL ödül dağıtılacak.

22. Adana Altın Koza Film Festivali Akdeniz Ülkeleri Uluslararası Kısa Film Yarışması Ön Eleme Sonuçları

Kurmaca

5 WAYS 2 DIE /  Daina Papadaki / Kıbrıs
ON THE WATER / Goran Ribaric / Hırvatistan
THE THIRD HAND / Hicham Elladdaqi / Fas
THE WALL / Andra Tevy / Fransa
LOVE ON THE TOP OF THE ROOF / Jan Cvitkovic / Slovenya
UNRIPE CHERRIES /  Nebojsha Jovanovik / Makedonya
VOLTA / Stella Kyriakopoulos / Yunanistan
WINTRY SPRING / Mohamed  Kamel / Mısır
GROUNDED / Alexis Michalik / Fransa
THE WAY OF TEA / Marc Fouchard / Fransa
AVE MARIA / Basil Khalil / Filistin, Fransa, Almanya
MIAMI / Simao Cayatte / Portekiz
VILLAGE (PUEBLO) / Maria Pardo / İspanya
LINE UP / Alex Julia / İspanya
STILL IN TIME / Albert Pinto / İspanya
BIODIVERSITY / Guillermo Chapa / İspanya
WHITE SHHET / Sonia Liza  Kenterman / Yunanistan
ANOMALO / Aitor Gutierrez / Portekiz
SOROA / Asier  Altuna / Portekiz
THE CHICKEN / Una Gunjak / Hırvatistan, Almanya
YUMURTA / Serdar Kaptı / Türkiye
BİR CENAZE / Baki Erdi Mamikoğlu / Türkiye
HAVVA / Güçlü Aydoğdu / Türkiye
AZAD / Yakup Tekintangaç / Türkiye
RUHSAT / İpek Kent / Türkiye
YAĞMURLU BİR GECE / Alaaddin Toy / Türkiye
SONUÇ / Haskan Sümer / Türkiye
ORMAN / Onur Saylak & Doğu Yaşar Akal / Türkiye
GRİ GÖLGE / Derya Durmaz / Türkiye
SALI / Ziya Demirel / Türkiye
SARI BUZDOLABI / Safet Ayhan / Türkiye
GÜNAH / Gülistan Acet / Türkiye
ADEM BAŞARAN / Orhan İnce / Türkiye

Belgesel

HUBERT LE BLONEN… / Koldo Almandoz / Portekiz
DIONI / Thanos Psichogios / Yunanistan
WHEN A SONG BEGINS / Yannis Pothos / Yunanistan
DAPHNÉ OR THE LOVELY SPECIMEN / Sebastien Laudenbach & Sylvain Derosne / Fransa
MÜJDELER VAR YURDUMUN / Hakkı Kurtuluş & Melik Saraçoğlu / Türkiye
BABA / Cenkay Kılıç / Türkiye

Canlandırma

FULIGEM / David Doutel &Vasco Sa / Portekiz
WHY DIS THEY COME BY TRAIN / Josko Marusic / Hırvatistan
H RECHERCHE F / Marına Moshkova / Fransa
UNDER YOUR FINGERS (SOUS TES DOIGTS) / Marie-Christine Courtès / Fransa,Grenoble
RUPESTRE / Juan Garcia & Enrique Diego / İspanya
DINNER FOR FEW / Hassos Vakalis / Yunanistan
ALTIN VURUŞ / Gökalp Gönen / Türkiye

Deneysel

NO LIMITS / Christian Marazziti / İtalya
BODY&SOUL / Justine Oiley / Fransa
3105 / Avelina Prat / İspanya
NO PLACE / Nina Engel / İspanya
MA’SİYET / Barış Alp / Türkiye
BİR PARÇA KÂĞIT TOPRAK ARASINDA / Ömer Halit Halifeoğlu / Türkiye
SAVAŞ BÖLGESİ / Oğuzhan Kaya / Türkiye
SOMA 301 / Veysel Çelik / Türkiye
SU BİRİKİNTİSİ / Serdar Yılmaz / Türkiye

, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir