23. Uluslararası Adana Film Festivali 19-25 Eylül’de Gerçekleşecek

23. Uluslararası Adana Film Festivali 19-25 Eylül’de Gerçekleşecek

Share Button

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu yıl düzenlenecek 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin 19-25 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması, Adana Konulu Senaryo Yarışması’nda kazananların Altın Koza Ödüllerine ulaşacağı 23. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında, Dünya Sineması’ndan ödüllü filmler, galalar, söyleşiler, atölyeler, konser etkinlikleri ve Türk Film Pazarı’nın da yer alacağı zengin bir program hazırlandı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü: “İlk kez 1969 yılında Belediyemiz tarafından düzenlenen ve bu yıl 19-25 Eylül tarihlerinde yapacağımız; Türk Sineması için oldukça önemli bir etkinlik ve destek olan Uluslararası Adana Film Festivali her yıl olduğu gibi bu yıl da sanat vasıtasıyla tüm dünya ile kucaklaşmayı hedefliyor. Türkiye’nin en köklü festivallerinden birine ev sahipliği yapıyoruz. Buna sahip olma onurunu, sanata ve sanatçıya verdiğimiz değerle yaşatıyoruz. 2016 yılında da kendini yenileyen ve sanatçının yanında duran bir festival olarak emin adımlarla ilerleyeceğiz” dedi.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması, Adana Konulu Senaryo Yarışması kapsamında Altın Koza Ödül heykelleri ve akçeli ödüller de sahiplerini bulacak.

23. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında ayrıca Dünya Sineması seçkileri, galalar, söyleşiler, atölyeler, konser etkinlikleri ve Türk Film Pazarı da Festival programının öne çıkan başlıkları arasında olacak.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir