2017’nin Sıradaki Büyük Queer Projesi: 195 Lewis

2017’nin Sıradaki Büyük Queer Projesi: 195 Lewis

Share Button

İlk sezonu 2016 sonunda yayınlanan TV dizisi Atlanta ve 2017’ye damgasını vuran Moonlight’ın başarılarını bir gösterge kabul edersek, içinde bulunduğumuz yılın “vizyoner siyah auteur yönetmenler” yılı olduğunu söyleyebiliriz ve bu listeye eklenecek sıradaki isim de Chanelle Aponte Pearson olacak gibi görünüyor. Rotterdam Film Festivali’nde de yarışan 5 bölümlük internet dizisi 195 Lewis’te ABD’li yönetmen, siyah queer kadınların modern yaşamına çeviriyor kamerasını.

Kendisi de Brooklyn doğumlu olan yönetmen, Brooklyn’de yaşayan siyah queer kadınlar arasındaki hem keyifli hem de tehlikeli ilişki ağını başarılı bir biçimde ele aldığı projesiyle eleştirmenlerin bolca övgüsünü kazanmış durumda. Mizah ve dramın iç içe geçtiği bu mini dizide, kamera önü ve kamera arkasındaki ekibin büyük çoğunluğunun daha önce hiç profesyonel tecrübesinin bulunmuyor oluşu da projeye olan ilgiyi artırıyor.

Ülkemizde ne zaman ve nerede izleme şansı bulacağımızı henüz bilmediğimiz 195 Lewis ABD’deki festival turnesine hala devam ediyor.

Takipte olmakta fayda var.

Kaynak: Indiewire
, , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir