Yorgos Lanthimos’un yeni filmi The Favourite’ın fragmanı yayınlandı!

Yorgos Lanthimos’un yeni filmi The Favourite’ın fragmanı yayınlandı!

Share Button

2000’lere Dogtooth (2009), The Lobster (2015) ve The Killing of a Sacred Deer (2017) gibi filmlerle damga vuran distopyaların yönetmeni Yorgos Lanthimos, yeni filmi The Favourite’ta bizleri 18. yüzyıl İngiltere’sine götürüyor.

Emma Stone, Rachel Weisz, Olivia Colman, Nicholas Hoult, Joe Alwyn, Jenny Rainsford ve Mark Gatiss gibi oyuncuların kadrosunda yer aldığı filmin fragmanı yayınlandı. Senarist Deborah Davis ile çalışılacak olan film, yönetmenin önceki filmleri gibi adından söz ettireceğe benziyor. Aynı zamanda Yorgos Lanthimos filmografisinde ayrıksı bir yer edineceğinin sinyallerini şimdiden veriyor. Filmin fonunda Kraliçe Anne dönemi yer alıyor.

The Favourite’ın konusu ise kısaca şöyle:

İngiltere ve Fransa’nın savaşta olduğu bir dönemde Kraliçe Anne ülke yerine ördek yarışları ve ziyafetlerle meşguldür. Kraliçenin sağlığı bozulunca yerine en yakın arkadaşı Leydi Sarah geçer. Leydi Sarah görevdeyken saraya gelen hizmetçi Abigail, kendini kısa sürede sevdirir ve Leydi’nin başdanışmanı konumuna yükselir. Ülkeyi yönetmek, Abigail’in planlarıyla birlikte gittikçe güç bir hale bürünecektir.

, , , , , , , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir