“Türk Sinemasında Yeni Arayışlar” Paneli Online Olarak İzlenebilir

“Türk Sinemasında Yeni Arayışlar” Paneli Online Olarak İzlenebilir

Share Button

Bilim ve Sanat Vakfı Türk Sineması Araştırmaları (TSA) ve İstanbul Modern Sinema işbirliği ile 08 – 13 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen, Türk sinemasının unutulmaz filmlerini yeniden izleyici ile buluşturan “Eskimeyen Filmler” programı kapsamında, 13 Mayıs’ta İstanbul Modern’de gerçekleştirilen Türk Sinemasında Yeni Arayışlar paneli artık online izlenebilir.

İstanbul Modern Sinema, Yeşilçam’ın unutulmaz klasiklerinden Türkiye sinemasının ödüllü filmlerine kadar uzanan geniş bir seçkiyle 08 – 13 Mayıs 2017 tarihleri arasında Eskimeyen Filmler adlı bir program düzenledi. Klasikler, zaman içerisinde kült haline dönüşen yapımlar, kıyıda köşede kalmış gizli hazineler ve güncel ödüllü filmlerle birlikte Türkiye sinemasının mevcut birikimini bir araya toplayan program, her gösterim öncesi akademisyen ve yazarların sunumları ile gerçekleşti. Eskimeyen Filmler programı kapsamında gerçekleştirilen Türk Sinemasında Yeni Arayışlar panelinin moderatörlüğünü Barış Saydam üstlenirken, konuşmacılar ise Yüksel Aksu, Nesimi Yetik ve Mustafa Kara’dan oluşmuştu.

Program kapsamında gerçekleştirilen Türk Sinemasında Yeni Arayışlar paneli Bilim ve Sanat Vakfı’nın  (Bisav) youtube kanalı üzerinden izlenebilir. Paneli izlemek için tıklayınız.

, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir