Tatlım Tatlım filminin kadın oyuncuları Rabarba Şenlik’in Mart sayısında!

Tatlım Tatlım filminin kadın oyuncuları Rabarba Şenlik’in Mart sayısında!

Share Button
Sinema ve kültür eleştirmenliğinin birleştiği noktada, gücünü popüler kültüre verdiği önemden alan Rabarba Şenlik’in Mart sayısı yine göz kamaştırıyor.

Yılmaz Erdoğan’ın ünlü oyunu Haybeden Gerçeküstü Aşk‘tan sinemaya uyarladığı Tatlım Tatlım filminin 4 kadın oyuncusu Rabarba Şenlik dergisinin Mart sayısında!

Her ay “Vizyon” bölümünde ayın öne çıkan filmlerinin yönetmenleri ya da oyuncuları ile röportajlar yapan Rabarba Şenlik dergisi, bu ay sayfalarında Tatlım Tatlım filminin 4 kadın oyuncusu Büşra Pekin, Gupse Özay, Şebnem Bozoklu ve Aylin Kontente’yi misafir ediyor. Onlar Türk sinemasında başarılı kadın komedi oyuncusu denilince akla gelen ilk 4 isim. Hem geniş bir kitlenin beğenisini toplayan hem de eleştirmenlerden topladıkları övgülerle bahsedilen Büşra Pekin, Gupse Özay, Şebnem Bozoklu ve Aylin Kontente bu kez sevenlerinin karşısına Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği BKM filmi “Tatlım Tatlım”la çıkıyor. İlişkilerin çeşitli aşamalarında yaşananları kadın ve erkek ekseni üzerinden eğlenceli bir dille anlatan filmin 4 yıldız oyuncusu, gece yarılarına kadar süren provalardan kahkahanın eksik olmadığı sete, komediden yapımcılığa, aşktan günümüz ilişkilerinin sorunlarına kadar her şeye içtenlikle yanıt veriyor.

Filmde canlandırdıkları karakterler ile kendileri arasında herhangi bir ortak nokta olup olmadığı sorusuna Gupse Özay, “Olmaz mı? Trip, en sevdiğim… Bol bol trip atmak…” şeklinde yanıt verirken; çekimlerde unutamadığı bir anısı sorulan Aylin Kontente “Bir sahnede ölüm marşı yerine mehter marşını söyledim, bayağı güldük,” şeklinde yanıt veriyor. Büşra Pekin’in Tatlım Tatlım’ı diğer romantik komedilerden ayıran nedir sorusuna “4 tane olması,” cevabını, başka bir soruda Şebnem Bozoklu’nun “Türk sinemasında kadının işlenişiyle ilgili bir derdim var şu ara,” yanıtı takip ediyor. “Komedi erkek işidir” algısını yerle bir eden 4 kadın oyuncunun Rabarba Şenlik’in sorularına verdiği cevaplardan bazıları şöyle:

“AŞK”

Gupse Özay: Aşk her mevsimi yaşayan bir coğrafya gibidir.
Şebnem Bozoklu: Aşkı tarif etmeyi beceremem.
Aylin Kontente: Aşkın bin türlü hali var; bir tanesi evlat, diğeri de kocam.
Büşra Pekin: Bence hiç tarif etmeyelim; yaşayalım.

GÜNÜMÜZ İLİŞKİLERİNİN PROBLEMİ

Gupse Özay: Empati eksikliği günümüz ilişkilerinin en büyük sorunu.
Aylin Kontente: İlişkide benmerkezcilik en büyük problem.
Şebnem Bozoklu: Günümüz ilişkilerinin temel problemi teknoloji ve bireyselleşme.
Büşra Pekin: İyi niyetle de olsa birbirini değiştirmeye çalışmak.

Rabarba_Mart_Kapak

, , , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir