Reha Erdem ve Yeşim Ustaoğlu’ndan aldığımız ilhamla…

Reha Erdem ve Yeşim Ustaoğlu’ndan aldığımız ilhamla…

Share Button

Başka bir dünyayı hayal edebilen, düşleriyle bize de ilham olan sinemacıların üretimleri etrafında toplanmaya, hikâyelerini birlikte dinlemeye ihtiyacımız var. Bu yüzden geçen yıl festivale yaklaşırken Şubat ayına kadar her ay bir film gösterimiyle başladığımız “!f İlham Serisi”ne bu yıl 17 Kasım’da Reha Erdem’in Koca Dünya’sı ve Aralık’ta Yeşim Ustaoğlu’nun Tereddüt’ü ile devam ediyoruz. İlham serisi gösterimlerinden sonra yönetmenler, oyuncular ve film ekibiyle perde önünde söyleşeceğiz ve bu söyleşiler !f Facebook kanalından canlı yayınlanacak.

koca_dunyaReha Erdem bize dünyayı tüm canlıları birleştiren sessiz sırlarıyla ve bütün olasılıklarıyla, bir şaman gibi anlatabiliyor. Venedik’ten jüri özel ödülü, Adana’dan en iyi film Altın Koza ödülüyle dönen Koca Dünya’da bir çocuk diğerine soruyor ‘Korkuyor muyuz burada?’ diğeri cevap veriyor: ‘Yok! Niye korkacakmışız ki?’. Korkan iki çocuk ormanda bir sığınak buluyorlar.

yesim-ustaoglu_tereddut_posterYeşim Ustaoğlu Antalya’dan uluslararası en iyi film Altın Portakal’ı ile dönen Tereddüt’ü anlatırken ‘Asıl mesele, pisliklerimizi halılarımızın altına süpürmekten ne zaman vazgeçip de kendimiz olabildiğimiz.’ diye hatırlatmış. Tereddüt’te biri modern diğeri muhafazakâr hayatlar süren iki kadının birleşen hikâyesi, ülkenin tüm kadınlarına adanmış yeni bir söz gibi.

Koca Dünya 17 Kasım’da, Tereddüt ise Aralık ayında (16 Aralık vizyon tarihinden önce) !f İlham Serisi’nde özel gösterimle !f’çilerle buluşuyor.

!f İlham Serisi gösterimlerine katılmak için buradaki formu doldurabilirsiniz. Kapasite sınırlı olduğu için form dolduranlar arasından rastgele yapılacak çekiliş sonucu şanslı !f’çilere davetiyeleri gösterimden iki gün önce ulaşacak. Eğer davetiye gelmediyse ayrı bir bildirim yapılamayacak. Gösterime katılamayacak !f’çiler için küçük de olsa bir tesellimiz var; filmler ardından yapılacak söyleşileri !f Facebook kanalından canlı izleyebilirsiniz.

!f İlham Serisi’yle başlayacak yolculuk 16 Şubat’ta İstanbul’da, 2 Mart’ta Ankara ve İzmir’de festivalle devam edecek.

, , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir