“Osmanlı Subayı”nın Afişi ve Fragmanı Yayınlandı!

“Osmanlı Subayı”nın Afişi ve Fragmanı Yayınlandı!

Share Button
Dünya starlarını Türkiye ile tanıştıran ve ilk Türk – Amerikan ortak yapımı Hollywood filmi olan “Osmanlı Subayı” vizyona gireceği 19 Mayıs için gün sayarken, afişi ve fragmanı da seyirciyle buluştu.

Amerika’da çok ses getiren filmin kadrosunda; Michiel Huisman (Harley and The Davidsons, The Age of Adaline, Game of Thrones), Hera Hilmar (Anna Karenina, Da Vinci’s Demons), Josh Hartnett (Penny Dreadful, Black Hawk Down, Pearl Harbor) ve Oscar ödüllü Sir Ben Kingsley (Gandhi, Schindler’in Listesi )’in yer aldığı filmin Türk starları ise Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem!

Kamera arkasında da uluslararası sinema sektörünün en önemli isimlerinin bulunduğu film, Y PRODUCTION ve EASTERN SUNRISE FİLM’in ortak yapımı. Yönetmen koltuğunda Joseph Ruben (Sleeping With The Enemy, The Forgotten)’in oturduğu “Osmanlı Subayı”nın görüntü yönetmeni Daniel Aranyo, senaryo yazarı Jeff Stockwell (Bridge to Terabitha,The Dangerous Lives of Altar Boys), müzik Geoff Zanelli ( Karayip Korsanları ). Filmin yapımcısı ise Stephen Joel Brown (The Fugitive, Outbreak, Se7en, Şeytanın Avukatı).

Osmanli_Subayi_poster

“Aşkın ve savaşın ortasında” sloganıyla seyirciyle buluşacak olan film, abisinin anısını yaşatmak için tıp eğitimi alarak hemşire olan Lillie’nin (Hera Hilmar) hikâyesi.

“Osmanlı Subayı” 1914 yılında, 1. Dünya Savaşı’nın başında, Doğu Anadolu’da geçiyor.

Lillie (Hera Hilmar) Jude (Josh Hartnett) ile tanışıp, 60 gün süren zorlu bir yolculuk ile önce İstanbul’a ardından Doğu Anadolu’ya gider. Melih Paşa (Selçuk Yöntem) onu İstanbul’dan yanında Türk Subay İsmail (Michiel Huisman) ile birlikte Doğu’ya yollar. Yardım götürdüğü hastanenin Başhekimi Woodruff (Sir Ben Kingsley) hastanenin de bulundukları coğrafyanın da bir kadına uygun olmadığını, geri dönmesini söyler. Komutan Halil Bey (Haluk Bilginer)’in de farklı bir gerekçeyle Lillie’nin kalmasına itirazı vardır. Ancak genç kadın tüm itirazlara rağmen savaşın eşiğindeki bölgede ve iki aşk arasında kalacaktır. Rusların bölgeyi işgale başlaması ve Ermeni çetelerin ayaklanmaları ile herkesin hayatı alt üst olacaktır.

İstanbul, Kapadokya, Aksaray, Kayseri, Van, Niğde ve Prag’da çekilen film, 19 Mayıs’ta Türkiye’de sinemalarda olacak.

, , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir