Onur Ünlü’nün son filmi Cingöz Recai’nin fragmanı yayınlandı

Onur Ünlü’nün son filmi Cingöz Recai’nin fragmanı yayınlandı

Share Button

Onur Ünlü‘nün yönettiği, senaryosunu Kerem Deren ve Pınar Bulut‘un kaleme aldığı Peyami Safa uyarlaması Cingöz Recai filminin fragmanı yayınlandı.

Kenan İmirzalıoğlu‘nun Cingöz Recai karakterini canlandırdığı, Meryem Uzerli‘nin ise bir dolandırıcıyı canlandıracağı filmde ikiliye; Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Musa Uzunlar, Meriç Aral gibi isimler eşlik ediyor. Film, 13 Ekim 2017 tarihinde gösterime girecek.

Daha önce 1969 yılında başrolünde Ayhan Işık’ın yer aldığı filmle sinemaya uyarlanan Peyami Safa romanı Cingöz Recai, bu sefer Ezel dizisinden bildiğimiz senarist Kerem Deren ve Suskunlar dizisinin senaristi Pınar Bulut tarafından senaryolaştırılıp, kendi tarzını oluşturmuş yönetmen Onur Ünlü tarafından beyazperdeye uyarlanıyor.

Filmin hikayesi kısaca şöyle:

İyiliksever hırsız Cingöz Recai yıllar sonra yeni bir soygun için ekibiyle sahalara döner. Soygunu kendi ekibiyle yapmaz, karanlık bir çeteye dahil olur ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa, oyundan oyuna geçerek, kimsenin bilmediği gerçek hedefine yaklaşmaya başlar. Yıllardır aradığı, kin güttüğü Hayalet, artık ona nefesi kadar yakındır, tabi ki belalısı Baş Komiser Mehmet Rıza da peşindedir.

, , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir