Nuri Bilge Ceylan, 72. Venedik Film Festivali Jürisinde!

Nuri Bilge Ceylan, 72. Venedik Film Festivali Jürisinde!

Share Button

2-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 72. Venedik Film Festivali’nin yarışma jürileri açıklandı. Başkanlığını Alfonso Cuaron‘un yapacağı festivalde Altın Palmiye ödüllü Nuri Bilge Ceylan‘da görev yapacak. Festivalin ana yarışması olan Venezia 72′nin jüri koltuğundaki diğer isimler; Ida filmiyle Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ını kazanmış olan Polonyalı yönetmen Pawel Pawlikowski, Çin’in sıra dışı yönetmenlerinden Hou Hsiao-hsien, senarist / yönetmen Emmanuel Carrere, son filmi Kevin Hakkında Konuşmalıyız ile dikkatleri üzerine çeken Lynne Ramsay, İtalyan aktör / yönetmen Francesco Munzi, Alman oyuncu Diane Kruger ve Amerikalı oyuncu Elizabeth Banks.

Festivalin yan bölümlerinden olan Orizzonti (Ufuklar) da ise Jonathan Demme (başkan), Alix Delaporte, Paz Vega, Fruit Chan ve Anita Caprioli görev yapacak.

En iyi ilk film ödülünün verileceği Luigi De Laurentiis bölümüne ise İtalyan yönetmen Saverio Costanzo başkanlık yapacak. Jüri de Roger Garcia, Natacha Lauren, Charles Burnet, Daniela Michel görev yapacak.

72. Venedik Film Festivali 2 Eylül’de Baltasar Kormaku imzalı Everest filmiyle açılış yapacak.

, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir