Leos Carax’ın Yeni Filminde Adam Driver ve Rooney Mara Rol Alacak

Leos Carax’ın Yeni Filminde Adam Driver ve Rooney Mara Rol Alacak

Share Button

Fransa’nın kült sinemacısı Leos Carax’ın müzik dolu drama projesi Annette’te başrolleri Adam Driver ve Rooney Mara’nın paylaşacağı açıklandı. Son olarak Luc Besson’un Valerian kadrosunda yer alan Rihanna’nın Carax’ın filminde de küçük bir rolü olacağına dair dedikodular da devam etmekte. 15.5 milyon dolarlık bütçesiyle Annette, Fransız yönetmenin ilk İngilizce filmi ve bugüne kadarki en büyük projesi olacak. Filmin müziklerinin Ron ve Russell Mael tarafından 1971 yılında kurulan art-rock grubu The Sparks tarafından yapılacağını da not düşelim.

Çekimleri Los Angeles da dahil olmak üzere, birkaç uluslararası lokasyonda gerçekleştirilecek olan Annette, Leos Carax filmlerinden alışkın olduğumuz eşsiz görsellik ve atmosferle bezeli, çarpıcı bir aşk hikayesine odaklanıyor. Filmin çekimlerinin ilkbahar sonunda başlaması ve 15 hafta sürmesi bekleniyor.

30 yıllık yönetmenlik kariyeri boyunca Carax, “Boy Meet Girl” “Mauvais Sang” “Les Amants du Pont Neuf” ve “Holy Motors” gibi sanatsal değeri yüksek filmlerle dikkatleri her seferinde üzerine çekmeyi başarmıştır.

Adam Driver son zamanlarda Star Wars’un devam filmi “Star Wars: The Force Awakens” ve “Girls” dizisinin son sezonunda yer aldı. Ayrıca Jim Jarmusch imzalı “Paterson” ve Martin Scorsese’nin “Silence” filminde de izleyicilerin karşısına çıkacak.

Rooney Mara ise “The Girl With the Dragon Tattoo” ve “Carol” filmlerinin ardından Garth Davis imzalı “Lion” filmi ile sevenleri ile buluşacak.

Kaynak: Variety
Çeviri: Fırat Çakkalkurt

, , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir