“Kedi” 9 Haziran’da Evine Dönüyor!

“Kedi” 9 Haziran’da Evine Dönüyor!

Share Button
A.B.D.’de tüm zamanların en çok izlenen Türk filmi olan KEDİ, 9 HAZİRAN’da kendi ülkesinin kalbini patilemeye geliyor!

Ceyda Torun’un İstanbul’u İstanbul yapan sokak kedilerine adeta bir saygı duruşu niteliğindeki filmi, başka yerlerde rastlanması pek de mümkün olmayan bu sıradışı durumu baş aktörlerinin gözünden anlatıyor.

Türkiye sinema hakları BİR FİLM’e ait olan KEDİ, BAŞKA SİNEMA dağıtımı ile hem sinemaseverlerin hem de kedi severlerin gönlünde taht kurmak için hazır bir şekilde bekliyor.

Variety’den The Hollywood Rerporter’a, Roger Ebert sitesinden Rotten Tomatoes’a izleyen herkesi büyüleyen KEDİ çok yakında karşınızda!

Özet:
İstanbul’un sokaklarında her gün yüz binlerce kedi özgürce dolaşıyor. Binlerce senedir insanların hayatlarına girip çıkan kediler, bu şehrin zengin yapısının en önemli parçalarından biri. Sahip tanımayan bu kediler İstanbul’da vahşi ve evcil hayat arasında bir çizgide yaşayarak, evlat edinmeyi seçtikleri insanların hayatına neşe getiriyor. Kediler sadece İstanbul’da değil, ülkemizin her köşesinde hepimize birer ayna olarak hayatlarımızı akla gelmeyecek şekillerde zenginleştiriyor.

Eleştirmenler ve seyirciler hemfikir, siz İstanbul’un kedilerine aşık olurken, KEDİ belgeseli de kalbinizde ve evinizde bir yer edinecek.

, , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir