John Wick 2 10 Şubat’ta Vizyonda

John Wick 2 10 Şubat’ta Vizyonda

Share Button

2014 yılının hit filmi olarak bilinen John Wick’in devam filmi John Wick 2 ile beyazperdeye geri dönüyor. Emekli tetikçi John Wick’in soluksuz aksiyonu devam ediyor. Kadroya yeni eklenen isimler ile intikam büyüyor ve artık o çok daha sert.

John, emekli olması için yardımcı olan eski iş ortağını tarafından Uluslararası Suikastçiler Birliği’ni ele geçirmek için Roma’ya gitmeye zorlanır. John Wick dünyanın en azılı katilleriyle karşı karşıya kalacaktır. John Wick kendisine haksızlık edenlerden intikamını almak isterken acaba kendi insanlığını koruyabilecek mi?

Filmde Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Riccardo Scamarcio, Ruby Rose, Bridget Moynahan, Lance Reddick, Franco Nero, John Leguizamo ve Ian McShane rol alıyor. Yönetmen koltuğunda ise yönetmen koltuğunda Chad Stahelski yer alıyor.

BOWER KING

John Wick’in ikici serisinde Bowery Krallığı diye yeni bir olgu giriyor. Laurence Fishburne tarafından canlandırılan bu karakter New York’un sokaklarında evsiz görünümlü şifreli suikatçilerden oluşan bir topluluğun başı. “Bowery Krallığı bir bir gölge gibi yaşıyor ve biz tam olarak onların ne yaptığını anlayamıyoruz” John Wick silah bulması gerektiğinde Bowery Kralının yardımını istiyor.

John_Wick_Chapter_2-1

Matrix serisinin unutulmaz ikilisi Morpheus ve Neo, John Wick 2 de yeniden bir araya geliyor ve bu buluşmadan ötürü herkes çok mutlu. Fisbourne “Keanu ile arkadaşlığımız sürüyor ve onu gördüğüm zaman ona filmin ilkini izlediğimi ve çok beğendiğimi söylemiştim. Yenisini çekmeye başladıklarında ona “Chad ile konuşuyorsun ve ona Fishburne de bu işte olmak istiyor diyorsun” dedim. Gerçekten de istiyordum. Bana uygun bir şey buldular ve bu harikaydı.” diyerek nasıl filme dahil olduğunu belirtti. Reeves’de eski dostuyla bir araya gelmekteki mutluğunu şöyle dile getiriyor. “Matrix’den bu yana dostluğumuz devam ediyor ve yeniden onun gibi özel biriyle oynamak çok güzel. Ve Bowery Kralı rolü ona çok yakıştı çünkü çok karizmatik biri”

GUN FU DÖVÜŞ STİLİ

Gun Fu, çıplak el ile dövüşü genişletip silah kullanımını katan bir çeşit dövüş sanatı. John Wick filminde Keaune Reeves’ın yaptığı da tam olarak budur. Bunun için oldukça çalışan ve dublör kullanmayan aktör silahı etkin kullanmak için şampiyon nişancı Taran Butler’dan ders alıyor. “Bu işin bir numarası olan bir kişiden ders alıyor olmak müthiş bir deneyim.”

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir