It’s Only The End Of The World / Alt Tarafı Dünyanın Sonu 3 Mart’ta Sinemalarda

It’s Only The End Of The World / Alt Tarafı Dünyanın Sonu 3 Mart’ta Sinemalarda

Share Button

69. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan ve Jüri Büyük Ödülü’nün sahibi olan Xavier Dolan‘ın son filmi It’s Only The End Of The World / Alt Tarafı Dünyanın Sonu 3 Mart’ta vizyona giriyor.

Genç ve yetenekli yönetmen Xavier Dolan, Mommy’den sonraki yeni filmi It’s Only the End of the World ile geliyor. Kadrosunda Vincent Cassel, Marion Cotillard, Lea Seydoux, Gaspard Ulliel gibi önemli isimlerin de yer aldığı filmde, ölümcül hastalığı sahip olan bir yazarın uzaklaştığı problemli ailesiyle son kez yüzleşmesini anlatıyor. Ancak bu veda hiç de kolay olmayacaktır… Jean-Luc Lagarce’ın aynı adlı oyunundan beyazperdeye aktarılan film, güçlü dramatik yapısıyla dikkat çekerken; Kanada’nın Oscar adayı olarak da öne çıkıyor.

Hamburg Film Festivali’nde It’s Only The End Of The World’e Verilen En İyi Film Ödülünün Gerekçesi

“Xavier Dolan bizi bir kez daha şaşırtmayı başarıyor. Dikkatli yakın çekimler, cesur müzik kullanımı ile film, yıllar sonra bir araya gelen problemli aile ile izleyici arasında güçlü bir bağ kuruyor. Umutlar, duygular, uçurumlar, kopukluklar ve kızgınlıklar bu etkileşimde yakından hissediliyor. Tüm bu faktörler ve oyuncuların mükemmel performanslarıyla It’s Only the End of the World yoğun bir sinema deneyimi sunuyor.”

 Alt_Tarafi_Dunyanin_Sonu_Poster

, , , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir