Emin Alper ve Fatih Akın 69. Berlin Uluslararası Film Festivalinde!

Emin Alper ve Fatih Akın 69. Berlin Uluslararası Film Festivalinde!

Share Button

69.’su düzenlenecek olan Uluslararası Berlin Film Festivaline Fatih Akın ve Emin Alper de son filmleri ile katılıyor. Altın Ayı ödülü için yarışacak olan yönetmenlerden Fatih Akın, Duvara Karşı (2004) filmi ile daha önce Altın Ayı ödülünün sahibi olmuştu.

Altın Eldiven filmi ile 69. Uluslararası Berlin Film Festivali’nde yarışacak olan Fatih Akın’ın oyuncu kadrosunda Jonas Dassler, Marc Hosemann, Katja Studt gibi isimler bulunuyor. Film, korku ve gerilim türünde olduğu için Akın’ın filmografisinde ayrıksı bir yerde duruyor, şimdiden merak uyandırıyor.

Sekiz Yıl Aradan Sonra

Emin Alper’in son filmi Kız Kardeşler ise evlatlık verilen üç kız kardeşin seneler sonra karşılaşmasını ve yüzleşmesini konu ediniyor. Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Müfit Kayacan gibi oyuncular filmin oyuncu kadrosunu oluşturuyor. Kız Kardeşler, sekiz yılın ardından Berlinale’e katılan ilk Türk filmi olduğu için de önemli. Yönetmen Emin Alper, önceki filmleri Tepenin Ardı (2012) ve Abluka (2015) ile çeşitli ödüller kazanmıştı.

Jüri Başkanı Juliette Binoche

Festival 7-17 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek, açılış filmi olarak Danirmarkalı yönetmen Lone Scherfig’in The Kindness of Strangers filmi gösterilecek. Festivalin jüri başkanlığını ise Juliette Binoche üstlenecek.

69. Uluslararası Berlin Film Festivali Yarışma Filmleri

The Ground Beneath My Feet (Avustury, Yön: Marie Kreutzer)

Altın Eldiven (Almanya/Fransa, Yön: Fatih Akın)

By the Grace of God (Fransa, Yön: Francois Ozon)

I Was at Home, But (Almanya/Sırbistan, Yön: Angela Schanelec)

Kız Kardeşler (Türkiye/Almanya/Hollanda/Yunanistan, Yön: Emin Alper)

Ghost Town Anthology (Kanada, Yön: Denis Cote)

, , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir