Downton Abbey Dizisi Sinemaya Uyarlanıyor!

Downton Abbey Dizisi Sinemaya Uyarlanıyor!

Share Button

Ünlü dönem dizisi Downton Abbey aynı oyuncu kadrosuyla birlikte sinemaya uyarlanıyor. Dizinin yapımcıları geçtiğimiz hafta bir açıklama yaptı ve dizi oyuncularının sinema uyarlamasında da yer alacakları haberini verdi.

Dizinin de eser sahibi olan Julian Fellowes filmin senaristi olurken Brian Percival’ın yönetmen koltuğunda oturacağı da netleşen haberler arasında. Percival, daha önce dizinin pilot bölümünü de yönetmişti. Michelle Dockery, Hugh Bonneville, Maggie Smith, Elizabeth McGovern gibi isimlerin filmde de yer alacak olması dizinin sevenlerini bir hayli heyecanlandırdı. Dizinin önemli karakterlerinden Lady Rose’a hayat veren Lily James ise dizide yer almayacağını duyururken karakteri Rose’un New York’a taşındığını ve onu geri getirmenin uzak bir ihtimal olduğunu söyledi. Geri dönmeyi çok istediğini söyleyen James, yine de hikaye bütünlüğü açısından Rose karakterinin olmamasının daha doğru olduğunu düşünüyor. Filmin çekimlerine eylül ayında başlanması planlanıyor.

Altı sezonluk bir dizi olan Downton Abbey, Downton Malikanesi’nde yaşayan Crawley ailesine ve onların yanında çalışanlara odaklanıyordu. Hikaye, 1900’lü yıllarında başında başlıyordu. Titanic’in buzdağına çarpması sonucu iki varisini kaybeden aile, Birinci Dünya Savaşı da devreye girince karmaşık bir durumun içine sürüklenmekteydi. Dünya televizyonlarında eleştirmenlerin en çok beğendikleri tv şovu olarak 2011’de Guiness Rekorlar Kitabı’na giren dizinin, Emmy, Altın Küre, BAFTA başta olmak üzere onlarca ödülü olduğunu da not düşelim.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir