CAVA Enstitü’den Ustalar Geçidi

CAVA Enstitü’den Ustalar Geçidi

Share Button

Türkiye Sineması’nın usta isimleri CAVA Enstitü’nün Masterclass programı kapsamında 20 Ekim-05 Ocak tarihleri arasında Ankara’da sinemaseverlerle buluşuyor. Büyülü Fener Sinemaları’nda gerçekleşecek olan programda Ezel Akay, Ercan Kesal, Gökhan Tiryaki, Cahit Berkay ve Güven Kıraç gibi usta isimler ders verecek. Kontenjanın sınırlı olduğu programın son başvuru tarihi 17 Ekim 2013.

2012-2013 sezonunu başarılı bir şekilde Cermodern’de tamamlayan ve ardından kurumla yollarını ayıran CAVA; bu sezon çalışmalarını genişleterek Ankara’nın orta yerine, kent odaklı bir sinema merkezine taşıyor: Büyülü Fener Sinemaları.

Ustalardan Film Yaratmanın Püf Noktaları!

Yeni sinema alanındaki çalışmalarını derinleştiren CAVA Enstitü, 20 Ekim-05 Ocak tarihleri arasında “Film Stüdyosu” Masterclass programı ile sinemaseverlere kaçırılmayacak bir ustalar geçidi sunuyor. Program Yönetmenliğini Tufan Taştan’ın gerçekleştireceği Masterclass; Ezel Akay, Ercan Kesal, Güven Kıraç, Cahit Berkay, Yüksel Aksu, Gökhan Tiryaki, Özcan Alper, Ümit Ünal, Nateli Yeres, Emin Alper, Belmin Söylemez, Çiçek Kahraman, Feza Çaldıran, Thomas Balkenhol, Engin Altıntaş ve Yamaç Okur gibi sinema sektörünün güçlü isimlerini ağırlayacak.

Sinema sanatının temel esaslarını alanlarında usta isimler eşliğinde ele alacak 12 haftalık ders programı, her hafta Pazar günleri 12.00-15.00 saatleri arasında Büyülü Fener Kızılay’da gerçekleşecek. Masterclasslar’da bir film yaratmanın bütün gereklilikleri yapımcı, yönetmen, senarist, oyuncu, müzisyen, görüntü yönetmeni, sanat yönetmeni, kurgu ve ışık gibi disiplinlerden doğru ele alınacak. Profesyoneller film yaratmanın püf noktalarını katılımcılar ile paylaşacak, sinema sanatına dair teorik ve pratik bilgileri deneyimleri ışığında sunacak. Her hafta farklı bir konu başlığıyla usta bir ismi ağırlayacak olan program, moderatör eşliğinde birbirinden farklı bağlamları önceki haftalarla birleştirerek bütünlüklü bir bilgi birikiminin katılımcılara sunulmasını sağlayacak.

Ankara’da bir ilki gerçekleştirecek olan “Film Stüdyosu” Masterclass’ı, bir filme başlamak için cevaplanması gereken tüm soruları yanıtlayarak sinema sektörüne açılan kapıyı aralayacak. Masterclass programı aynı zamanda Türkiye Sineması’na kaynak oluşturması amacıyla kitap ve DVD olarak sinemaseverlere sunulacak.

“Film Stüdyosu” Masterclass programının kontenjanı sınırlı olup, son başvuru  tarihi 17 Ekim 2013’tür.

Detaylı bilgi için;

CAVA Enstitü

Tel: 0 (312) 417 22 11

Web: www.cavainstitute.org

E-mail: info@cavainstitute.org

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir