BLADE RUNNER 2049: Bıçak Sırtı 6 Ekim’de Sinemalarda!

BLADE RUNNER 2049: Bıçak Sırtı 6 Ekim’de Sinemalarda!

Share Button

Incendies, Prisoners, Enemy ve Arrival gibi başarılı filmlerin yönetmeni Denis Villeneuve’ün yönettiği, başarılı film “Blade Runner/Bıçak Sırtı”nın devamı niteliğindeki, heyecanla beklenen BLADE RUNNER 2049: Bıçak Sırtı 6 Ekim’de sinemalarda.

Başrollerini Ryan Gosling ve Harrison Ford’un paylaştığı BLADE RUNNER 2049: Bıçak Sırtı’nın hikayesi şöyle: İlk filmin olaylarından otuz yıl sonra, Los Angeles Polis Teşkilatı’nın yeni bir Blade Runner’ı olan Memur K, toplumdan geriye kalanı kaosa sürükleme potansiyeline sahip, uzun zamandır üstü örtülü bir sırrı açığa çıkartır. K’in keşfi onu, Los Angeles Polis Teşkilatı’nın otuz yıldır kayıp olan eski bir Blade Runner’ını bulma görevine iter.

BLADE RUNNER 2049: Bıçak Sırtı filminin yapımcılığını Oscar adayları Andrew A. Kosove ile Broderick Johnson ve Bud Yorkin ile Cynthia Sikes Yorkin üstlendiler. İlk “Blade Runner/Bıçak Sırtı” filminin yönetmeni ve birden çok kez Oscar adayı olan Ridley Scott (“The Martian”, “Gladiator”) bu filmin yönetici yapımcılığını Tim Gamble, Frank Giustra, Yale Badik, Val Hill ve Bill Carraro’yla birlikte gerçekleştirdi.

Senaryosu Hampton Fancher ve Michael Green’e, hikayesi Fancher’a ait olan, karakterleri Philip K. Dick imzalı Do Androids Dream of Electric Sheep’e dayanan filmi Denis Villeneuve yönetti.

BLADE RUNNER 2049: Bıçak Sırtı Villeneuve ile görüntü yönetmeni Roger Deakins’in üçüncü ortak çalışması. İkili daha önce “Sicario”da ve “Prisoners”da birlikte çalışmışlardı. Söz konusu filmler Deakins’e 13 Oscar adaylığının ikisini getirmişti. Kamera arkası yaratıcı ekibinde, Deakins’in yanı sıra, Oscar ödüllü yapım tasarımcısı Dennis Gassner (“Bugsy”, “Spectre”, “Into the Woods”), Oscar adayı kurgu ustası Joe Walker (“12 Years a Slave”, “Sicario”) ve kostüm tasarımcısı Renée April (“Sicario”, “Arrival”) bulunuyor.  Filmin müziği Oscar ödüllü Hans Zimmer (“Dunkirk”, “The Lion King”) ile Benjamin Wallfisch’in (“IT”, “Annabelle: Creation”) imzasını taşıyor.

, , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir