9. Uluslararası İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

9. Uluslararası İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Share Button

26 – 29 Nisan 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası İnönü Üniversitesi 9. Kısa Film Festivali köklerini salmaya devam ediyor… 

100. yılını geride bırakan Türk Sineması’na katkı sağlamak, yaratıcı isimleri sinema sektörüne tanıtmak ve İnönü Üniversitesi öğrencilerinin sinema kültürlerinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla yola devam eden İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, 9. yılında uluslararası kategoride de  26 – 29 Nisan tarihlerinde sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

26 – 29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan kısa film festivali; yabancı kısa film örnekleri, söyleşi ve paneller, workshoplar ve yarışma bölümüyle herkesi bekliyor. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da kurmaca, belgesel ve deneysel kategorilerinde filmler yarışacak.

En iyi kurmaca filme 7500 TL, en iyi belgesel filme 7500 TL ve en iyi deneysel filme 7500 TL olmak üzere üç kategoride toplam 22.500 bin TL ödül verilecektir. Festivalin yarışma bölümüne son bir yıl içinde yapılmış, süresi en fazla 15 dakika olan kurmaca ve deneysel filmler, süresi en fazla 30 dakika olan belgeseller başvurabilecek.

Son başvuru tarihi: 04 Nisan 2016
Başvuru ve ayrıntılı bilgi için: http://festival.inonu.edu.tr/
https://www.facebook.com/inonukisafilm
İletişim: festival@inonu.edu.tr

9. Inonu_Universitesi_Kisa_Film_Festivali

, , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir