7. Boğaziçi Film Festivalinin Kısa Belgeselleri

7. Boğaziçi Film Festivalinin Kısa Belgeselleri

Share Button

7. Boğaziçi Film Festivali kapsamında bu yıl 8 ulusal, 8 uluslararası olmak üzere toplam 16 belgesel film seyirciyle buluşuyor.

Ulusal Kısa Belgesel Film Yarışmasında Atom Şaşkal’ın Geleceğimizi İstiyoruz, Uğur Ersöz ve Nusret Oğuzhan Yıldız’ın Uçan Adam, Taha Sancar Çalışan ve Yusuf Zeynel’in Saklı, Senem Bay’ın Amca, Hasan Basri Özdemir ve Emre Karadaş’ın Mavi Otel, Okan Erünsal’ın Mavi Kelebek, Aziz Alaca’nın Germiyan’ın Renkleri ile Yavuz Selim Taşçıoğlu ve Hacı Elmas’ın Simurg: Bir Zümrüd-ü Anka Kuşu Hikayesi isimli belgeselleri yer alıyor.

7. Boğaziçi Film Festivali Uluslararası Kısa Belgesel Film Yarışmasında David Verbeek’in Yüzbin Dağın Arasındaki Şehir, Claudio Casale’nin Benim Tyson’ım, Litvanya temelli yönetmen Akvile Zilionyte’nin Pencereler, İngiliz Lanre Malaolu’nun Çember, Kosovalı Samir Karahoda’nın Agata Baumgart’ın Aşk 404, Beatrice Baldacci’nin Uçamayan Süper Kahraman, Zélie Durand’ın Sahara Oteli filmleri yer alıyor.

Filmleri ise Mohammed Siam, Fırat Sayıcı ve Zeynep Gülru Keçeciler değerlendirecek.  Hem kısa kurmaca hem de kısa belgesel kategorilerinde seçilen en iyi filme 25.000 TL değerinde Ahmet Uluçay Kısa Film Büyük Ödülü verilecek.

, , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.