5. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Belli Oldu

5. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Belli Oldu

Share Button

Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve İnönü Üniversitesi’nin destekleri ile düzenlenen 5. Malatya Uluslararası Film Festivali finalistleri belli oldu.

21-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek festivalde, Ulusal Uzun Metraj Yarışma kategorisinde 9, Uluslararası Uzun Metraj Yarışma kategorisinde 10 filmin yarışacağı duyuruldu.

Ayrıca, Festivalde bu yıl ilk defa Belgesel Film Yarışması da düzenlenecek.

Ulusal Uzun Metraj Yarışma kategorisinde yarışacak filmler;

Annemin Şarkısı (Yönetmen: Erol Mintaş)

Balık (Yönetmen: Derviş Zaim)

Beni Sen Anlat (Yönetmen: Mahur Özmen)

Gittiler: “Sair ve Meçhul” (Yönetmen: Kenan Korkmaz)

İçimdeki İnsan (Yönetmen: Aydın Sayman)

Karınca Kapanı (Yönetmen: Nuri Fırat Tanış)

Kırlangıçlar Susamışsa (Yönetmen: Muhammet Çakıral)

Netekim Karakolu (Yönetmen: Yasin Korkmaz)

Toz Ruhu (Yön: Nesimi Yetik)


Uluslararası Uzun Metraj Yarışma kategorisinde yarışacak filmler;

Denizin Acımasızlığı / The Cruelty of the Sea / La Crudelta del Mare,  Rodolfo Bisatti, İtalya (Premiere)

Hannah’nın Yolculuğu / Hannah’s Journey / Hannah’s Reise / Julia von Heinze, Almanya, İsrail (Premiere)

Hasan’ın Yolu/ Hasan’s Way / El Rayo Ernesto de Nova & Fran Aaujo, Fas, Portekiz, İspanya (Premiere)

Juana 12 Yaşında / About 12 / Juana A Los 12, Martin Shanly, Arjantin, Avusturya (Premiere)

Kebap ve Burçlar / Kebab and Horoscope / Kebab i Horoskop, Grzegorz Jaroszuk, Polonya (Premiere)

Kızlar Bağırmaz… / Hush! Girls Don’t Scream / Hiss! Dokhtarha Faryad Nemizanand, Pouran Derakdshandehi, İran (Premiere)

Olmayan Zaman / Non-Present Time / Nesamasis Laikas, Mykolas Vildziunas, Litvanya, (Premiere)

Quchi’de Yaz / A Time in Quchi / Shu Jia Zuo, Chang Tso-chi, Tayvan (Premiere)

Titli / Kanu Behl, Hindistan (Premiere)

Ürkek / Violet, Bas Devos, Belçika, Hollanda (Premiere)


Ulusal Kısa Metraj Yarışma kategorisinde yarışacak filmler;

Alamor (Yönetmen: Özer Kesemen)

Düldül ve Bülbül (Yönetmen: Nazlı Elif Durulu)

Dün Bugün Yarın (Yönetmen:  Anıl Kaya)

Kafa (Yönetmen: Koray Sevindi)

Ne Topraktır Ne Asfalt (Yönetmen:  Bedir Afşin)

Öğretmen (Yönetmen: Baran Gündüzalp)

Ukde (Yönetmen: Mehmet Gülkanat)

Yuva (Yönetmen:  Onur Yiğit)


Ulusal Belgesel Yarışma kategorisinde yarışacak filmler;

 Fırtına (Yönetmen: Aydın Kapancık)

Karda Açan Menekşeler (Yönetmen: Berfi Dicle Öğüt)

Külkedisi Değiliz (Yönetmen:  Emel Çelebi)

Nail V. (Yönetmen: Kurtuluş Özgen)

Tepecik Hayal Okulu (Yönetmen:  Güliz Sağlam)

Yolanda (Yönetmen: Emre Karapınar)

Yüzde 12.29 (Yönetmen: Oktay Altunnar)

Zülfü Livaneli: Doğu ile Batı Arasında Bir Ses (Yönetmen: Orhan Çalışır, Cengiz Kültür, Dirk Meissner)

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir