Saklambaç Kısa Filmi Adana Kısa Film Maratonu Yarışmasında Finalist Oldu

Saklambaç Kısa Filmi Adana Kısa Film Maratonu Yarışmasında Finalist Oldu

Share Button

24. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında düzenlenen Adana Kısa Film Maratonu finalistlerinden biri ekibimizden Nurselin Aktaş’ın yönettiği Saklambaç isimli kısa film oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 25 Eylül – 1 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenen 24. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında yapılan Adana Kısa Film Maratonu, Adana’yı kısa film setine dönüştürdü. Festival kapsamında düzenlenen yarışmada ön kurulun seçtiği 20 senaryo, 5’er bin lira destek aldı ve festivalin başlangıç günü filmlerin çekimlerine başlandı.

Senaryo yarışmasında finale kalan filmlerden biri de ekibimizden Nurselin Aktaş’ın yönettiği Saklambaç filmi oldu.

Saklambaç, Adana’nın sıcak havasına rağmen lüks evlerin reklam tabelasını taşıyan Sabri’nin hikayesini konu ediniyor. Sabri yirmi bir yaşında olmasına rağmen zekası altı yaşındaki bir çocuğun zekasıyla aynıdır. Annesinin karnındayken yeterli oksijen alamadığı için doğduğu günden itibaren yaşıtlarının çok gerisinde davranışlar sergiler. Öğretmeninin yardımıyla zar zor ilkokuldan mezun olur. Durum böyle olunca annesi Zeliha, para kazanabilmesi için onun kimseyle konuşmak zorunda kalmayacağı bir iş ayarlar. Sabri’ye bu işi tıpkı bir oyun gibi anlatır ve onu bu oyunun içerisinde yer aldığına inandırır. Sabri tüm gün Adana sokaklarında oyun oynadığını düşünür. Oyunun sonunda horozlu şeker kazanacağını bildiği için sıcak havaya aldırış etmeden reklam tabelası ile adım adım Adana’yı gezer.

, , , ,

1 comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir