JACKIE Türkiye’de 20 Ocak’ta vizyona girecek

JACKIE Türkiye’de 20 Ocak’ta vizyona girecek

Share Button

Darren Aronofsky’nin yapımcılık koltuğunda oturduğu ve Oscar ödüllü Natalie Portman’ın başrolde olduğu JACKIE‘den afiş ve fragmanlar yayınlandı. 74. Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu dalında adaylık elde eden Portman’a, bu filmdeki performansıyla 2017 Oscar Ödülleri için favorilerden biri gözüyle bakılıyor.

jackie_poster

Yakın tarihin en karanlık ve gizemli olaylarından John F. Kennedy Suikastı’nın sonrasına odaklanan filmde Natalie Portman, A.B.D.’nin ikonik First Lady’si Jacqueline Kennedy Onassis’i canlandırıyor. Portman’ın eleştirmenler tarafından kariyerinin en iyisi olarak nitelenen performansıyla çok konuşulan filmde ona Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, Billy Crudup ve John Hurt eşlik ediyor. Yönetmenlik koltuğunda ise The Hollywood Reporter tarafından “günümüz sinemasının en yetenekli yönetmenlerinden biri” olarak nitelenen, Oscar adayı “No”nun yönetmeni Pablo Larraín bulunuyor.  JACKIE, Türkiye’de 20 Ocak’ta vizyona girecek.

Filmin Hikâyesi

Natalie Portman’ın A.B.D.’nin ikonik First Lady’si Jacqueline Kennedy Onassis’i canlandırdığı JACKIE, yakın tarihin en karanlık ve gizemli olaylarından “John F. Kennedy Suikastı”nın sonrasına odaklanıyor. Başkan Kennedy, 22 Kasım 1963’te Dallas’ta konvoyunun geçişi sırasında açılan ateşle öldürülür. Olay esnasında Kennedy’nin hemen yanı başında olan Jackie bir yandan tüm ulusun gözleri üzerindeyken bu travmayı atlatmaya çalışacak, bir yandan da kocasının tarihi mirasını yaşatıp çocukları için vakur bir duruş sergilemek zorunda kalacaktır. Natalie Portman’ın Altın Küre adaylığı getiren ve eleştirmenler tarafından kariyerinin en iyisi olarak nitelendirilen performansıyla çok konuşulan filmde ona Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, Billy Crudup ve John Hurt eşlik ediyor. Yönetmenlik koltuğunda ise The Hollywood Reporter tarafından “günümüz sinemasının en yetenekli yönetmenlerinden biri” olarak nitelenen, Oscar adayı “No”nun yönetmeni Pablo Larrain bulunuyor.

, , , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir