23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin Yarışma Başvuruları Başladı

23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin Yarışma Başvuruları Başladı

Share Button

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 19-25 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin yarışma başvuruları başladı.

19-25 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak olan 23. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında yapılacak Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması başvuruları 29 Temmuz 2016 ve “Adana” Konulu Senaryo Yarışması son başvuru tarihi ise 05 Ağustos 2016 olarak belirlendi.

En İyi Filme 350 Bin TL

Festival kapsamında düzenlenecek yarışmalarda toplam 843.000 TL ödül dağıtılacak. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında ‘En İyi Film’ seçilen eser 350.000 TL alacak. Yarışmada ayrıca; Yılmaz Güney Ödülü, Adana İzleyici Ödülü, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo Ödülü, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Müzik Ödülü, En İyi Oyuncu dalları ve En İyi Kurgu dallarında da akçeli ödüller verilecek.

Festival kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da; Dünya Sineması Prömiyerleri, Akdeniz Ülkeleri Film Seçkisi, Bir Ülke Sineması, Özel gösterim bölümleri, Belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları, konserler, sokak etkinlikleri ve sergiler sinemaseverlerle buluşacak.

, , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir