Al Pacino ve Redford Yine Bir Shakespeare Uyarlamasında Buluşuyor!

Al Pacino ve Redford Yine Bir Shakespeare Uyarlamasında Buluşuyor!

Share Button

Ağustos 2019’da Quentin Tarantino’nun son filmi Once Upon a Time in Hollywood‘da izleyeceğimiz Al Pacino’dan heyecanlandıran yeni bir haber geldi. Usta oyuncu, Michael Redford’un yönetmen koltuğunda oturacağı King Lear filminde başrolde yer alacak. Al Pacino daha önce The Merchant of Venice (2004) filminde de Radford ile çalışmıştı.

Hamlet, Romeo ve Juliet gibi ölümsüz eserleriyle hem tiyatro hem de sinema tarihine katkılar sunan William Shakespeare, bu defa King Lear yapıtının perdeye uyarlanmasıyla izleyiciyle buluşacak. King Lear, Shakespeare’in önemli trajedilerinden birisi olarak kabul ediliyor ve bugün dahi sahnede farklı yorumlarla sergilenmeye devam ediyor.

Vizyon Tarihi Belli Değil

Al Pacino, Türkçeye Venedik Taciri olarak çevrilen The Merchant of Venice filminde Shylock karakterine hayat vermiş ve performansıyla göz doldurmuştu. Yine bir Shakespeare uyarlamasının birleştireceği Radford ve Pacino ikilisi, seyirciyi şimdiden heyecanlandırıyor. Filmin yapımcılığını ise Barry Navidi üstlenecek. Yaptığı ilk açıklamalarda Navidi, eserin orijinaline uygun adapte edileceğini açıkladı. Filmin ne zaman vizyona gireceği ise henüz belli değil.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir