53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

Share Button

53. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Yarışma bölümünde “En İyi Film” ödülü Mavi Bisiklet filmine verildi.

Bu yıl 53’incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivalinde, “Ulusal Yarışma” ve “Uluslarası Yarışma” kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu.

Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali kapanış töreninde “En İyi Film” ödülü Ümit Köreken’in Mavi Bisiklet filmine verildi. Ümit Köreken bu filmle hem “En İyi Yönetmen” hem de Nursen Çetin Köreken’le birlikte “En İyi Senaryo” ödülünün sahibi oldu.

Ulusal Yarışma bölümünde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü Tereddüt filmindeki performansıyla Ecem Uzun, “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü ise Babamın Kanatları filmindeki performansı ile Menderes Samancılar aldı.

Uluslararası Yarışma bölümünde ise “En İyi Film” ödülünü Yeşim Ustaoğlu‘nun yönetmenliğini yaptığı Tereddüt filmi aldı.

Önceki gün düzenlenen ayrı bir törenle “Antalya Film Platformu” ve “Yaratıcı Ödüller” kategorilerindeki ödüller de sahiplerini bulmuştu.

53. Uluslararası Antalya Film Festivali Kapsamında Verilen Ödüller 

Ulusal Yarışma

En İyi Film: Mavi Bisiklet
En İyi Yönetmen: Ümit Köreken (Mavi Bisiklet)
En İyi Senaryo: Nursen Çetin Köreken, Ümit Köreken (Mavi Bisiklet)
En İyi Kadın Oyuncu: Ecem Uzun (Tereddüt)
En İyi Erkek Oyuncu: Menderes Samancılar (Babamın Kanatları)
En İyi Müzik: Burak Korucu (Babamın Kanatları)
Seyirci Ödülü: Babamın Kanatları

Uluslararası Yarışma

En İyi Film: Tereddüt (Yeşim Ustaoğlu)
En İyi Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu (Tereddüt)
En İyi Senaryo: Marina Seresesky (Açık Kapı)
En İyi Kadın Oyuncu: Ecem Uzun (Tereddüt)
En İyi Erkek Oyuncu: Tamer Nafar (48 Kavşağı)
En İyi Müzik: Tamer Nafaar- Itamaar Ziegler (48 Kavşağı)
Jüri Özel Ödülü: Başkasının Evi
Seyirci Ödülü: Açık Kapı

Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Asghar Farhadi
Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Harvey Keitel
Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Ödülü: Ay Dede (Abdurrahman Öner)

Yaratıcı Ödüller

En İyi İlk Film: Babamın Kanatları
FİLMYÖN Jürisi En İyi Film: Tereddüt (Yeşim Ustaoğlu)
FİLMYÖN Jürisi En İyi Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu (Tereddüt)
Behlül Dal Jüri Özel Ödülü: Genç Pehlivanlar
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: Babamın Kanatları
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Kübra Kip (Babamın Kanatları)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Haji Gül Aser (Toz)
En İyi Görüntü Yönetmeni: Vedat Özdemir (Rauf)
En İyi Sanat Yönetmeni: Devrim Ömer Ünal (Rauf)
En İyi Kurgu: Genç Pehlivanlar
İzleyici Ödülü – Rengahenk Seçkisi: Yağmurlarda Yıkansam
İzleyici Ödülü – Kısa Film Seçkisi: 7 Santimetre
İzleyici Ödülü – Belgesel Film Seçkisi: Ben Ömer

Antalya Film Forum Ödülleri

Antalya Film Forum Kurmaca Pitching Platformu Ödüllü: Kız Kardeşler ve Güven filmlerine
Antalya Film Forum Belgesel Pitching Platformu Ödüllü: Ben de Buradayım ve Kim Mihri filmlerine
Antalya Film Forum Work in Progress Ödülü Dijifilm: Daha
Antalya Film Forum Work in Progress Ödülü: Mr Gay Suriye
Antalya Film Forum Villa Kult Ödülü: Anadolu Leoparı
Antalya Film Forum TRT Proje Geliştirme Ödülü: Şahmerdan

, , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.