34. İstanbul Uluslararası Film Festivali Yarışma Filmleri Açıklandı!

34. İstanbul Uluslararası Film Festivali Yarışma Filmleri Açıklandı!

Share Button

Bu yıl 4 – 19 Nisan tarihleri arasında 34. kez gerçekleştirilecek olan İstanbul Uluslararası Film Festivali yarışma filmleri açıklandı.

Uluslararası Yarışma Filmleri

Jüri: Rolf de Heer (başkan), Bence Fliegauf, Cédomir Kolar, George Ovashvili, Melisa Sözen.

GERÇEKLİK / RÉALİTÉ / REALITY / Quentin Dupieux
NEDEN TARKOVSKİ OLAMIYORUM / WHY CAN’T I BE TARKOVSKY / Murat Düzgünoğlu
ALTIN ÇAĞ / HUANG JIN SHI DAI / THE GOLDEN ERA / Ann Hui
VAHŞİ YAŞAM / VIE SAUVAGE / WILD LIFE / Cédric Kahn
TAŞA YAZILMIŞ HATIRALAR / MEMORIES ON STONE / Shawkat Amin Korki
ITSI BITSI / Ole Christian Madsen
STAR / ZVEZDA / Anna Melikyan
KARA RUHLAR / ANIME NERE / BLACK SOULS / Francesco Munzi
YÜZÜNDEKİ SIR / PHOENIX / Christian Petzold
BANA BAK PHILIP / LISTEN UP PHILIP / Alex Ross Perry
ÇILGIN KALABALIKTAN UZAK / FAR FROM THE MADDING CROWD / Thomas Vinterberg
FANUSTA YAŞAYANLAR / LIFE IN A FISHBOWL / Baldvin Zophoniasson

Ulusal Yarışma Filmleri

Jüri: Zeki Demirkubuz (başkan), Tansu Biçer, Emre Erkmen, Şebnem İşigüzel, Wieland Speck.

LİMONATA/ LEMONADE / Ali Atay
EKSİK / LACK / Barış Atay
NEFESİM KESİLENE KADAR / UNTIL I LOSE MY BREATH / Emine Emel Balcı
KÜMES / THE COOP / Ufuk Bayraktar
MİSAFİR / THE VISITOR / Mehmet Eryılmaz
YENİ DÜNYA / THE NEW WORLD / Caner Erzincan
SAKLI / SECRET / Selim Evci
KAR KORSANLARI / SNOW PIRATES / Faruk Hacıhafızoğlu
HASRET / YEARNING / Ben Hopkins
SARMAŞIK / IVY / Tolga Karaçelik
GECE / NIGHT / Erden Kıral
FACE Sinemada İnsan Hakları Yarışma Filmleri

Jüri: Leyla Kayacık, Ercan Kesal, Najwa Najjar ve Roberto Olla.

ENAYİ / DURAK / THE FOOL / Yury Bykov
UMUT / HOPE / Boris Lojkine
KÜÇÜK BİR AŞK HİKAYESİ / A FEW CUBIC METERS OF LOVE / Jamshid Mahmoudi
ANNEMİN ŞARKIŞI/ KLAMA DAYÎKA MİN / SONG OF MY MOTHER / Erol Mintaş
BUGÜN / EMROUZ / TODAY / Reza Mirkarimi
ÜLKESİZ ŞARKILAR / NO LAND’S SONG / Ayat Najafi
KAPLANLAR / TİGERS / TIGROVI / Danis Tanovic
ATLANTİK. / ATLANTIC. / Jan-Willem van Ewijk
BABA BENİ YAKALASANA / CATCH ME DADDY / Daniel Wolfe
KRALA MEKTUP / BREV TİL KONGEN / LETTER TO THE KING / Hisham Zaman

Ulusal Belgesel Yarışma Filmleri

Jüri: Emel Çelebi, Pelin Esmer, Paul Poet.

ÇIRILÇIPLAK / ŞILFÎTAZÎ / NAKED / Zekeriya Aydoğan
GAVUR MAHALLESİ / GIAOUR NEIGHBOURHOOD / Yusuf Kenan Beysülen
TRANS* BUT / TRANS* BUT – FRAGMENTS OF IDENTITY / Maria Binder
KOMŞU KOMŞU! HUUU! / HEY NEIGHBOUR! / Bingöl Elmas
GENÇ PEHLİVANLAR / YOUNG WRESTLERS / Mete Gümürhan
HAZİRAN YANGINI / JUNE FIRE / Gürkan Hacır
SOLUK / SIGH / Metin Kaya
KOLONİ / COLONY / Gürcan Keltek
SABAHA DOĞRU / BERROJ / Ömer Leventoğlu, İhsan Kaçar
BEYAZ ÇINAR / ÇINARA SIPÎ / WHITE PLANE / Kazım Öz
İS / SMUDGE / Cihan Savucu, Erol Karakaya
KAYIP ZAMANLAR / MISSING TIMES / Faysal Soysal
YOLLARA DÜŞTÜK / WE HIT THE ROAD / Deniz Yeşil

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.